HAKKIMIZDA

 

Sektördeki Öncü Rolümüz

DYO olarak hikayemiz 1927 yılında İzmir Şeritçiler Çarşısı’nda açılan “Durmuş Yaşar Müessesesi” ile başlıyor. Bu küçük dükkanda 1941’de başlayan boya imalatımız 1954 yılında Durmuş Yaşar ile oğulları Selçuk Yaşar ve Selman Yaşar tarafından İzmir'de açılan Türkiye’nin ilk boya fabrikası ile sektörün öncüsü olmanın gururunu yaşıyoruz.

 

“Boya”nın Önemi
Bizim için boya, büyük bir tutku. Yaşam alanlarımızdaki duvarları renklendiren “Dekoratif Boyalarımız” aynı zamanda bu yüzeylerin yıllarca korunmasını sağlıyor. Evlerimizdeki beyaz eşyalardan denizlerdeki gemilere, geçtiğimiz yollardaki çizgilerden üretim tesislerindeki ekipmanlara kadar her türlü alan için geliştirilen “Endüstriyel Boyalarımız” ise bu yüzeylerin tüm dış koşullara karşı dayanıklılığını artırıyor. Kattığımız bu değerden dolayı, bulunduğumuz sektörden ve yaptığımız işten gurur duyuyoruz.

 

Sektör Çeşitliliğimiz
Ülkemizin her alanında boya ihtiyacını karşılarken, sektörümüzün de gelişimine katkı sağlıyoruz. Her biri uzmanlık gerektiren özellikli boyalarımızı, inşaat, mobilya, savunma sanayii, otomotiv, denizcilik, enerji sektörleri için hiç durmadan geliştiriyoruz. DYO Transocean, DYO Toz, DYO Protective gibi özellikli boylarımızın yanı sıra, yalıtım ve doymamış polyester reçineleri gibi uzmanlık gerektiren üretimlerimiz ile tüm sektörlerimize değer katıyoruz. Boya sektörünün tüm alt segmentlerinde üretim yapan Türkiye’nin tek şirketi olmanın gururunu yaşıyoruz.

 

İnsan Odaklı Ürün ve Hizmetlerimiz
Kurulduğumuz günden beri her zaman çözüm odaklı çalışıyoruz. Çok farklı sektörlerden müşterilerimizin ihtiyaçlarını analiz ediyor, ürünlerimizi geliştiriyor ve onların çözüm ortağı oluyoruz. DYO, Dewilux, Casati, Dyotherm ve Klimatherm markalarımız ile farklı sektörlere ve ihtiyaçlara yönelik olarak 1.200 ürün, 3.500 ambalaj ve 60.000 farklı renk sunuyoruz. Sanayi boyaları çalışmalarımız kapsamında, otomotivden beyaz eşyaya, radyatörden döküme, TV üretiminden savunma sanayiine kadar Türkiye’ye, topluma ve müşterilerimize yüksek değer katan ürünler üretiyoruz. Dekoratif Boyalar sektöründe ise geliştirdiğimiz ve tüketicilerimize sunduğumuz insan odaklı ürünlerin yanında sağladığımız hizmetler de bizim için çok değerli. Satış öncesinde ve sonrasında sunduğumuz teknik destek ve gerçekleştirdiğimiz renk ve dekorasyon danışmanlık hizmetleriyle tüketicilerimizin mutluluğu için çalışmaya devam ediyoruz.

 

Bilim Odaklı Yaklaşımımız
Araştırmayı seviyoruz. Kuruluşu 1971’e dayanan, boya ve kimya sektörünün ilk Ar-Ge merkezi ünvanının sahibiz. DYO Ar-Ge Merkezi'mizin 2013 yılında kimya sektörünün en başarılı merkezi seçilmesinden gurur duyuyoruz. Bugün, Çiğli ve Gebze işletmelerimizde nanoteknoloji çalışmaları da gerçekleştirebilecek kapasitede iki Ar-Ge merkezimiz bulunmaktadır.

 

Sürdürülebilirliğe Verdiğimiz Değer
“Yarınlar İçin Değer” sürdürülebilirlik projemiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz, “Öğrenmeye Değer”, “Ustalığa Değer” ve “Okullara Değer” temalı projelerimizle bilimsel veri ve temele dayanan sürdürülebilirlik uygulamaları yaratarak daha iyi bir gelecek inşa etmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca, Türkiye A Milli Takım sponsorluğu ile, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı çatısı altında 53 yıldır hayata geçirdiğimiz DYO Sanat Ödülleri organizasyonu ve mimarlarla olan işbirliklerimizle, toplumla beraber ve toplum için çalışmaya devam ediyoruz.

 

Uluslararası Çalışmalarımız
Uluslararası anlamda güçlenmeye devam ediyoruz. Ürünlerimizi yurt dışındaki iş ortaklarımızla Asya, Avrupa ve Afrika pazarlarına sunuyor ve 40’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda, Rusya Krasnodar’da bulunan fabrikamızda ürettiğimiz ürünlerimizle, Rusya ve Doğu Avrupa pazarlarındaki etkinliğimizi korumaya devam ediyoruz.

 

Ekosistemimizle Kurduğumuz Güçlü İletişim
Kurulduğumuz günden beri çalışanlarımız, tüketicilerimiz, endüstriyel müşterilerimiz, bayilerimiz, ustalarımız, tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımızla kurduğumuz sağlam bağ ve güçlü güven duygusu markamızın nesilden nesile aktarılmasını sağlamıştır. Bu duygu ile şirketimiz, bireylerin yürekten bağlı olduğu ve kendilerini ait hissettikleri bir topluluğa dönüşmüştür. DYO olarak; etik, dürüst, öncü ve lider duruşumuzla insanların hayatlarına uzun yıllar dokunmaya ve yaşamlarını renklendirmeye devam edeceğiz.

 

Klimatherm Hakkında:

Kışın doğalgaz, yazın elektrik faturalarından tasarruf etmenin en etkili yolu ısı yalıtımı… Üstelik, 2011 yılında çıkan yönetmelik gereği yeni yapılan binalarda zorunlu bir uygulama. Mevcut binalarda ise 2017 yılına kadar ısı yalıtımı yaptırılması gerekiyor. Isı yalıtımı, binaları dış etkenlerden korurken, yaşam konforunu da artıran ve sağladığı enerji tasarrufu ile çevreyi koruyan bir uygulama…

 

Dyo, boyadaki uzmanlığını ısı yalıtımı sektörüne Klimatherm ile taşıyor. Dyo’nun dış cepheye yönelik ürün gamının ısı yalıtım ürünleri ile birleştiği Klimatherm, 2006 yılından bu yana ısı yalıtımı alanında hizmet veriyor. Binalarda yüzde 50’ye varan enerji tasarrufu sağlayan Klimatherm, yalıtım eksikliğinden kaynaklanan yoğuşma sorununu çözerek küf, bakteri oluşumu gibi sorunları ortadan kaldırıp binalardaki yaşam konforunu da artırıyor.

 

Tüm yapılarda uygulanabilen Dyo Klimatherm Isı Yalıtım Sistemi, yalıtım malzemeleri ve boya konusunda uzman personeli ve teknolojisi ile komple bir hizmet sunarken, 5 yıl boyunca ürün sistem garantisi veriyor. Dyo’nun Türkiye çapında 7 Bölge Müdürlüğü’ndeki ısı yalıtımı konusunda uzman kadrosu, projenin tüm aşamalarında teknik destek sağlıyor.

 

Isı yalıtımında doğru ürün tercihi ve doğru uygulama, en iyi sonucu almak açısından önem taşıyor. Dyo Klimatherm uzmanları, termal kamera ile yapılan çekimlerle binadaki ısı kayıplarını raporlayarak, binanın özelliklerine ve bulunduğu bölgenin hava şartlarına göre en doğru malzemenin belirlenmesi konusunda öneriler getiriyor. Uygulamaların sağlıklı sonuç vermesi için müşterilere ve uygulamacılara, teorik ve uygulamaya yönelik eğitimler de veriliyor.

 

Proje Renklendirme de Klimatherm’in öne çıkan hizmetlerinden biri. Bu sayede, bina sahiplerinin hayallerindeki renge ulaşmaları amacıyla Dyo’nun binlerce renk seçeneği arasından gerçeğe en yakın renklendirme yapılarak, binanın yalıtım sonrası nasıl bir görünüme sahip olacağı önceden görülebiliyor. TSE- ISO-10.002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi’ne sahip olan ve müşteri odaklı yaklaşımı benimseyen Dyo, ısı yalıtımında müşterilerinin karşılaştıkları her türlü soru ve soruna da hızlı çözümler üretiyor.

 

Isı yalıtımında Dyo Klimatherm’i tercih edenler, Dyo güvencesi ve kalitesi ile binalarını koruyup ömrünü uzatırken, ısınma ve soğutma amaçlı giderlerinde de yüzde 50’ye yakın enerji tasarrufu sağlıyor. Klimatherm Isı Yalıtım Sistemi’nin uygulandığı binalarda, Dyo’nun üstün teknolojileri ile dikkati çeken PTFE katkılı boyası Teknotex ve nanoteknolojik boyası Nanotex kullanılıyor.

 

Klimatherm ile binanız emin ellerde…